Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

Towarzystwo Przyjaciół Lasu na targach Eko-las w Janowie Lubelskim

16/06/2016

ImageZapraszamy do odwiedzenia stanowiska Towarzystwa Przyjaciół Lasu w trakcie targów „Eko-las”, które odbędą się w Janowie Lubelskim w dniach 1-3 września 2016 roku. Dzięki uprzejmości organizatorów - Międzynarodowych Targów Poznańskich sp. z o. o. powierzchnia wystawowa dla Towarzystwa Przyjaciół Lasu zostanie udostępniona bezpłatnie.

Na prośbę organizatorów zamieszczamy informację dotyczącą targów „Eko-las”:

Jesienne spotkanie dla branży leśnej na Targach EKO-LAS Międzynarodowe Targi Poznańskie już we wrześniu zamienią las w Janowie Lubelskim
w niezwykle spektakularne i jedyne w naszym kraju widowisko z dynamicznymi pokazami maszyn wykorzystywanych do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna. Leśne show odbędzie się w dniach 1-3 września 2016 roku. XV edycja wydarzenia po raz kolejny stanie się okazją do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych.

Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS będą wyjątkowym eventem, dostarczającym gościom niespotykanych emocji, dzięki wielości wydarzeń, nie tylko tych odbywających się w naturalnych warunkach. Organizatorzy we współpracy z najważniejszymi mediami i stowarzyszenia branżowymi w programie przewidzieli też cykl interesujących prelekcji poruszających m.in. tematykę rynku usług leśnych i lasów prywatnych. – Targi EKO-LAS z uwagi na swój rozmach, bogaty program wydarzeń towarzyszących oraz pokaźną powierzchnię ekspozycyjną, przygotowywane są ze znacznym wyprzedzeniem. Organizacja jedynego w naszym kraju spotkania dla branży leśnej nastawionego na prezentację maszyn i sprzętu nowej generacji, wymaga zaangażowania, wiedzy oraz profesjonalizmu – tłumaczy Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Sukces targów nie zależy jednak tylko i wyłącznie od skali podjętych przez zespół organizacyjny wysiłków, ale też przebiegu współpracy z najważniejszymi związkami, stowarzyszeniami, mediami branżowymi oraz wiodącymi w branży leśnej dostawcami, która w ostatnim czasie nabrała rozpędu – dodaje.

Sprawdzone marki na Targach EKO-LAS

Targi EKO-LAS to jedyne tak wielkie wydarzenie skierowane do sektora leśnego w Polsce, które
w całości organizowane jest na terenach leśnych. Od lat Targi EKO-LAS stanowią najlepszą okazję do prezentacji dynamicznie zmieniających się trendów oraz innowacyjnych rozwiązań. Lokalizacja imprezy w naturalnych warunkach daje możliwość wydobycia praktycznych zalet maszyn do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna. EKO-LAS to sprawdzona marka, którą doceniają przedstawiciele branży leśnej zainteresowani wymianą wiedzy i doświadczeń. Znaczny potencjał wydarzenia dostrzegają także wiodący w branży producenci i dystrybutorzy. Podczas tegorocznej edycji pojawią się m.in.: Arcon Polska, Agromet, Codimex, Hempol, HifiFilter, Husqvarna, Hylmet, LKT, Makita, OTL Jarocin, Pewag, Rottne Polska Kopa-Kamiński, Silvapolc S.A., S.C. Irum SA, Takma, Tenkomet, Twoforest, Wimar. Wielu z wystawców jak: BL System, Forex Polska czy Arcon Polska, zapowiedziało także pokazy herwesterów i forwarderów.

Bardzo dobrze przygotowana infrastruktura

EKO-LAS to wydarzenie wspomagające rozwój i promocję branży leśnej. To doskonały czas na, czerpanie inspiracji i spotkania ze znanymi w kraju autorytetami. Udział w Targach daje przedsiębiorcom wiele nowych możliwości. Do dyspozycji wystawców będzie bardzo dobrze przygotowana infrastruktura, komfortowe warunki wystawiennicze i sprawny serwis techniczny ze strony organizatorów. Ekspozycja zostanie podzielona tematycznie, co ułatwi zwiedzającymdotarcie do interesujących ich produktów. Firmy, które wezmą udział w Targach mogą liczyć na elastyczną ofertę dostosowaną do ich potrzeb i możliwości.

Partnerem strategicznym Targów EKO-LAS po raz kolejny zostały Lasy Państwowe, które pomogły perfekcyjnie przygotować teren wystawy pod ekspozycję ciężkiego sprzętu, jak i dróg umożliwiających wystawcom bezpieczny dojazd w czasie montażu i demontażu. Dzięki zaangażowaniu i pomocy ze strony gminy na wszystkich drogach prowadzących na Targi EKO-LAS zostanie położony asfalt. – Dla wystawców aspekt biznesowy Targów i nawiązanie kontaktów handlowych to priorytet. Dlatego zadbamy o obecność fachowej publiczności – zapewnia Jakub Patelka. – Liczymy, że dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu i organizacyjnemu wydarzenia, a także szerokiej promocji Targi odwiedzą właściciele Zakładów Usług Leśnych oraz ich pracownicy, przedstawiciele Lasów Państwowych, rolnicy i właściciele lasów prywatnych, pracownicy przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, przedsiębiorstw komunalnych, energetycznych, budowy dróg i mostów, a także osoby
z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz grupy szkolne. Ważnym elementem wspierającym obecność firm z branży leśnej na Targach EKO-LAS jest konkurs Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Każdym wystawca może zgłosić swój produkt lub usługę do udziały w tym konkursie. Złoty Medal to niezwykle rozpoznawalne na rynku wyróżnienie, które podkreśla innowacyjność oraz wysoką jakość produktu lub usługi, szeroko promowanego w mediach na miesiąc przed Targami.

Dla zwiedzających

Organizatorzy przygotowali wiele innowacji dla zwiedzających, które z pewnością ich usatysfakcjonują. Goście targowi mogą liczyć na bogatą ofertę wystawienniczą oraz pokaźną ekspozycję. Profesjonaliści uczestniczący w Targach będą mogli wziąć udział w cyklu prelekcji poruszających najistotniejsze problemy branży. Na uwagę zasługuje również fakt, iż grupy zorganizowane mogą liczyć na tańsze bilety wstępu na Targi.

Więcej na www.ekolas.mtp.pl

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.