Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

2010-06-20

W dniu 13 czerwca 2010 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Nadleśnictwie Marcule przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się spotkanie członków Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu Kotyzka ze Starachowic, którzy ofiarowali na rzecz tworzonego arboretum kolekcję dwudziestu rzadkich gatunków roślin.

 

Mamutowiec olbrzymi, kryptomeria japońska, jarząb dalekowschodni i lepiężnik japoński w odmianie "variegata" - to tylko część roślin, które wzbogacą kolekcję marculskiego arboretum.

 

W spotkaniu uczestniczył nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule Tadeusz Misiak, który bardzo pozytywnie ocenił działania realizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu w Centrum Edukacji Przyrodniczej i w arboretum.

 

W trakcie sadzenia roślin uczestnicy zostali zapoznani przez Radosława Koniarza z wymaganiami roślin i organizacją całego ogrodu. Informacje te będą wykorzystywane przez członków TPL w trakcie obsługi arboretum, która odbywa się w niedziele i święta.

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.