Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

2010-06-06

Serdecznie zapraszam

Wszystkich którzy lubią tworzyć na łonie natury do wzięcia udziału w leśnym plenerze malarskim organizowanym w Nadleśnictwie Spychowo na Mazurach.

Plener trwa 2 miesiące: od 1 czerwca do 30 lipca 2010 r.

Przewodnim tematem pleneru jest mazurska przyroda a w szczególności Puszcza Piska, której lasy ściśle otaczają miejscowość Spychowo. 

 

Zasady są niezmienne od lat. Organizatorzy udostępniają pokoje gościnne (6 miejsc) oraz podstawowe materiały (blejtramy i tektury do malowania oraz farby akrylowe i olejne w dużych opakowaniach). W przypadku braku miejsc istnieje możliwość zakwaterowania w pobliskim pensjonacie 30 zł/osobę/dzień. Zwyczajowo każdy artysta pozostawia po plenerze przynajmniej dwie prace.

Zgłoszenia udziału można dokonać pocztą elektroniczną: urszula.nadolna@olsztyn.lasy.gov.pl lub telefonicznie tel. 089 622 50 82 . Szczegółowych informacji w sprawach technicznych udziela pani Urszula Nadolna tel: 089 622 50 06, kom. 0 668 642 745.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział w plenerze a trudno jest im wygospodarować kilka dni zaplanowaliśmy jednodniowe otwarte warsztaty malarskie. Odbędą się one w dniu 10 lipca (sobota). Rozpoczęcie w siedzibie Nadleśnictwa Spychowo o godz. 10:00.

Więcej informacji oraz galeria prac z lat ubiegłych na stronie: www.olsztyn.lasy.gov.pl/spychowo w zakładce "spychowskie plenery".

Nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.