Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

2009-10-15

   W dniu 10 października 2009 r. w Leśnym Arboretum w Kudypach członkowie Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu Las Kudypski  wspólnie z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, opiekującym się Hospicjum w Olsztynie, obchodzili "Dzień Drzewa", sadząc "drzewko dla pokoju". Tym razem była to sadzonka orzecha szarego.

 

Założyli też kolejne "Pole nadziei", sadząc wokół Dębu Papieskiego  cebulki przepięknych wiosennych kwiatów: żonkili będących  symbolem nadziei dla ludzi przebywających  w hospicjum.

 

Uroczystości uświetnił koncert artysty trębacza  Piotra Jankowskiego z Gdańska w pięknej scenerii warmińskiego lasu.

 

Po zakończeniu odbyła się wspólna biesiada przy ognisku przeplatana licznymi konkursami, przybraniem "Drzewka szczęścia", na którym uczestnicy zawiesili kolorowe papierowe listki i serduszka z wypisanymi życzeniami.

 

Wśród uczestników panuje przekonanie, że w tym dniu wszelkie życzenia i marzenia spełniają się...

Witold Szumarski

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.